Jak używać maski do włosów, aby były skuteczne?

Maseczki do twarzy znane są ze swych odżywczych, odmładzających i regenerujących właściwości. Jak nie mamy czasu na profesjonalne zabiegi kosmetyczne, to taki salon, choć raz w tygodniu urządzamy sobie w domu. Takie samo działanie mają maski do włosów i tak samo powinniśmy nimi rozpieszczać i odżywiać nasze włosy, przynajmniej raz w tygodniu. Ważne jest jednak, jak nałożymy maski i jak długo pozostawimy je na włosach. Sprawdź więc jak używać maski do włosów aby były skuteczne!

jak stosować maski do włosów

Krok 1 – jaka maska do włosów?

Maska, podobnie jak odżywka do włosów może wspomagać nas w różnego rodzaju zabiegach. Zobacz maski nawilżające włosy które poradzą sobie z przesuszonymi włosami. Dla kobiet, które chcą wzmocnić swoje włosy polecamy maski regenerujące włosy. Dla zwiększenia objętości np. włosów bardzo cienkich polecamy maski do włosów cienkich. Maskę, wiec podobnie jak odżywkę, dobierz do problemu, z jakim się zmagasz bądź indywidualnych potrzeb Twoich włosów:

Krok 2 – nakładanie maski

Maskę najlepiej nałożyć na umyte, oczyszczone z łoju i wszelkich zabrudzeń włosów. Jednak nie na całkiem mokre, ale przynajmniej lekko osuszone ręcznikiem. Nadmiar wody rozrzedza bowiem konsystencję maski, a poza tym sprawia, że będzie ona spływać z włosów, zanim zacznie działać.

Czasem możemy przeczytać o nakładaniu maski przed umyciem włosów. To zadziała, jeśli potem umyjemy jedynie samą skórę głowy, a nie włosy na całej ich długości. Lepsze efekty , zwłaszcza przy krótszych włosach, uzyskamy jednak zaczynając od mycia włosów, a następnie nakładania maski.

Przed nałożeniem maski, dobrze jest rozczesać włosy, dzięki temu bowiem zapewnimy włosom jeszcze lepsze odżywianie. Trzeba to jednak zrobić bardzo delikatnie, ponieważ mokre włosy są bardzo podatne na wszelkie uszkodzenia mechaniczne.

Krok 3 – ile tej maski?

Maski zazwyczaj zawierają w sobie skondensowaną porcję składników odżywczych, to jednak nie znaczy, że cienka warstwa wystarczy dla naszych włosów. Ważne jest tutaj wyczucie i obserwowanie późniejszych efektów. Jeśli włosy po spłukaniu i wysuszeniu są obciążone i oklapnięte, to znaczy, że maski nałożyliśmy za dużo. Trzeba jednak pamiętać, że przy włosach długich, maskę nakładamy po same końce.

Krok 4 – Kompres

Efekt maski wzmocnimy, jeśli włosy zawiniemy w ręcznik, bądź nałożymy na nie specjalny czepek. Składniki odżywcze wnikną jeszcze lepiej w strukturę włosa, jeśli kompres dodatkowo ogrzejemy, np. suszarką do włosów, tworząc warunki podobne do sauny. Możemy też wypróbować specjalne termoczepki.

Krok 5 – jak długo trzymamy maskę?

Najczęściej na opakowaniu znajdziemy również na ten temat przydatne informacje.  Producenci zalecają by około 15 – 30 minut pozostawić maskę na wilgotnych włosach i jest to jak najbardziej optymalny czas. Zbyt krótkie trzymanie maski (kilka minut) nie przyniesie żadnych efektów, składniki nie zdążą się wchłonąć w strukturę włosa, natomiast zbyt długi czas, spowoduje, że łuski włosa staną się zbyt miękkie, co może prowadzić nawet do wypadania włosów. Trzeba jeszcze pamiętać, że skóra głowy może być także mocno podrażniona, jeśli maskę pozostawimy np. na całą noc, zwłaszcza pod czepkiem.

Krok 6 – spłukanie

Po 30 minutach włosy delikatnie spłucz letnią (ale nie gorącą) wodą. Maskę najlepiej nałożyć wieczorem, dzięki czemu włosy możemy suszyć naturalnie bez konieczności używania suszarki.

Gdzie kupić?

Profesjonalne maski do włosów możesz zakupić w dobrej cenie w sklepie fryzjerskim, w którym kupują produkty fryzjerzy z całej Polski.

Dodaj komentarz