Czy warto mieć w salonie infrazon fryzjerski?

Czego oczekuje klientka po wejściu do Twojego salonu? Oczywiście idealnej fryzury, ale również kompleksowych zabiegów, po których włosy będą zdrowsze, mocniejsze i zadbane. Jak spełniać tego typu oczekiwania? Ważne jest doświadczenie i kompetentna wiedza, ale również odpowiedni sprzęt, np. infrazon fryzjerski, dzięki któremu efektywniej przeprowadzisz zabieg farbowania, ale również zaoferujesz pomoc przy problemach z przetłuszczającymi się czy wypadającymi włosami.

Co to jest infrazon?

Wygląda nieco kosmicznie, niczym urządzenie teleportujące. Również nazwa niczego nie zdradza. Infrazon fryzjerski to jednak typowe urządzenie, które dzięki swojej funkcjonalności jest przydatne w każdym salonie fryzjerskim. Podstawą działania infrazona są promienie podczerwieni, które ułatwiają przenikanie aktywnych składników do włosów. To dlatego infrazon świetnie radzi sobie z różnymi problemami włosów między innymi:

 • przetłuszczaniem się,
 • wypadaniem,
 • łupieżem,
 • łamliwością i rozdwajaniem końcówek.

Infrazon jednak zapewni Ci szybsze i efektywniejsze przeprowadzenie standardowych zabiegów. Moc infrazona docenisz przy:

 • suszeniu włosów,
 • zabiegu trwałej ondulacji,
 • keratynowym prostowaniu,
 • czy koloryzacji włosów.

Z infrazonem uzyskasz więc zdecydowanie lepsze efekty, a klientki częściej wrócą do Ciebie na ponowną koloryzację włosów czy keratynowe prostowanie.

Jakie funkcje powinien posiadać Twój infrazon?

Na rynku znajdziesz wiele modeli, od bardzo prostych, po takie, które wyposażone w różnego rodzaju programy i opcje, zapewnią Ci wykorzystanie tego sprzętu w bardzo szerokim zakresie.

Na co zwrócić uwagę?

 • chłodny nawiew – to bardzo istotna funkcja, ponieważ po wykonaniu całego zabiegu, pozwala skutecznie domknąć łuski włosów,
 • ilość pól grzewczych – im więcej pól, tym lepsza możliwość dopasowania  sprzętu do wykonywanego zabiegu. Pola grzewcze można też włączać pojedynczo, co zwiększa komfort całego zabiegu,
 • Infrazon może być stojący bądź wiszący. Jaki dobrać? Wszystko zależy od tego, ile masz miejsca w salonie i jak często wykorzystujesz infrazon. Infrazon stojący na statywie jest jednak bardziej funkcjonalny, możesz go bowiem przestawić w dowolne miejsce i wykorzystać przy każdym stanowisku. Infrazony wiszące na wysięgniku są zazwyczaj na stałe przymocowane do ściany.

Jaki infrazon wybrać?

Jeśli decydujesz się na zakup infrazonu zwróć uwagę przede wszystkim na to, jakie opcje i możliwości Ci oferuje. Zwróć uwagę:

 • na  programy, które możesz wykorzystać,
 • czy konieczna jest obsługa manualna, czy może lepsza będzie automatyczna i za pomocą pilota,
 • czy w opcjach znajduje się możliwość np. uruchomienia timera,
 •  czy infrazon jest wyposażony w dodatkowy chłodny nawiew.

Z pewnością nie bez znaczenia będzie także wygląd infrazonu. Na rynku znajdziesz zarówno białe, czarne, jak i srebrne modele, które z pewnością dopasujesz do designu swojego salonu. I na koniec cena. Warto się nią kierować? Wszystko zależy od Twoich potrzeb, ale pamiętaj, że tańsze modele mogą nie zapewniać wszystkich niezbędnych funkcji. Przede wszystkim sprawdź więc, jakie zabiegi chcesz wykonać i czy w takim zakresie wybrany przez Ciebie infrazon będzie Ci rzeczywiście przydatny.

Infrazon Fox NEPTUN

Infrazon Fox SATURN

Czy warto inwestować w infrazon?

Warto, jeśli zależy Ci na oferowaniu różnego rodzaju zabiegów i kuracji.

Warto, jeśli szukasz skutecznych sposobów na przeprowadzenie takich zabiegów, jak trwała ondulacja, czy keratynowe prostowanie włosów czy farbowanie.

Z pewnością jednak analizujesz taki zakup, patrząc choćby na ceny infrazonów, zwłaszcza tych z wyższej półki. Inwestując w tak innowacyjny sprzęt, jak infrazon, zdecydowanie podwyższysz jakość oferowanych usług, a tym samym zapewnisz sobie większy ruch w salonie.

Dodaj komentarz