Terapia ozonowa czyli niewiarygodna odbudowa włosów

W dzisiejszych czasach nietrudno o problemy z włosami. Nieodpowiedni styl życia: stres, zła dieta, używki czy nadmierne przepracowanie to wszystko niekorzystnie wpływa na kondycję włosów. Ale to nie koniec. Bardzo często sami obchodzimy się z naszymi włosami w niewłaściwy sposób. Częste zabiegi fryzjerskie takie jak farbowanie, baleyage, trwała ondulacja oraz modelowanie fryzur za pomocą urządzeń do termostylizacji i utrwalanie ich niewłaściwymi kosmetykami sprawia, że włosy ulegają stopniowemu wyniszczeniu. Po pewnym czasie takiego traktowania stają się łamliwe, zatracają swój blask i rozdwajają się na końcach. Tylko osoby, których włosy znalazły się w takiej sytuacji wiedzą, jak dużo czasu potrzeba aby fryzura odzyskała swoją właściwą kondycję.

ozona-pielegnacja

Zdobycze techniki są sprzymierzeńcami!

Producenci profesjonalnego sprzętu fryzjerskiego dążą do tego aby ograniczyć czas powrotu zniszczonych włosów do „normalności”. Do tego celu służą właśnie urządzenia zwane ozonowymi terapiami parowymi.

Jak to działa?

Ozonowa terapia parowa szczególnie zalecana jest do regeneracji włosów zniszczonych, suchych, łamliwych, porowatych, włosów pozbawionych naturalnego blasku. Potęguje efekt używanych odżywek, masek czy ampułek regeneracyjnych do włosów. Jej działanie polega na wykorzystaniu ciepła, które pozwala rozchylić łuski włosów. Dzięki temu cząsteczki pary wodnej, ozonu oraz substancje regenerujące bardzo łatwo wnikają w głębokie warstwy łodygi włosa powodując ich niesamowite odżywienie i nawilżenie. Finalnym efektem stosowania urządzeń do terapii ozonowej są piękne, sprężyste, elastyczne i lśniące włosy.

Zabieg regeneracji włosów i skóry głowy przy pomocy urządzeń do terapii ozonowej należy do tych z gatunku przyjemnych i odprężających. Osoba, która chce skorzystać z tego typu dobrodziejstw techniki, nie musi się do nich specjalnie przygotowywać (np. ubierając jakiś specjalny kombinezon) – wystarczy tylko, że usiądzie ze swoją głową pod aparatem w kształcie kopuły (wielkości tradycyjnej suszarki fryzjerskiej) a na jej włosy – przez ok. 15 minut – zacznie oddziaływać przyjemne ciepło, któremu towarzyszy piękny zapach odżywki lub maski. Finałem zabiegu jest wykorzystanie zimnego powietrza, które podomyka łuski włosów.

Profesjonalne urządzenia do terapii ozonowej potrafią zdziałać cuda, gdy korzystamy z niej systematycznie. Efekt uzyskany podczas zabiegu utrzymuje się na włosach przez jakiś czas, jednak każde mycie włosów wypłukuje odżywcze składniki, które wniknęły we włosy. Dlatego warto go powtarzać. Pełny i trwały efekt regenerujący daje kuracja miesięczna (4-5 razy).

Dlaczego właśnie ozon?

Ozon używany w urządzeniach do terapii ozonowej jest ozonem bakteriobójczym. Oczyszcza skórę głowy i włosy ze skutków różnych działań chemicznych jak farbowanie czy ondulacja. Poprawia także ukrwienie oraz stymuluje wzrost włosów.

Jakie urządzenia są najbardziej odpowiednie?

Na rynku jest bardzo dużo urządzeń przeznaczonych do regeneracji włosów za pomocą zbawczego działania wody i ozonu. Jeśli decydujemy się na zakup tego typu urządzeń warto wybrać te będące produktami profesjonalnych producentów sprzętu fryzjerskiego. Kupując takie urządzenie, obok gwarancji właściwej jakości wykonywanych zabiegów, otrzymujemy gwarancję bezpieczeństwa i niezawodności ugruntowaną wieloletnim doświadczeniem w tej dziedzinie. Godnymi polecenia są nawilżacze firmy Ceriotti (np. BLITZ SUPER ELECTRONIC OZONE HT oraz BLITZ SUPER ELECTRONIC OZONE) oraz FOX (CONDITION OZONE).

FOX Life Booster

Wśród wielu urządzeń do terapii ozonowej na szczególną uwagę zasługuje terapia FOX LIFE BOOSTER. To jedno z najlepszych urządzeń w swojej klasie. Za stosunkowo niską cenę możemy nabyć produkt, który jest bardzo zaawansowany technologicznie i może być w pełni zautomatyzowany. W swojej pracy wykorzystuje działanie stymulowanych fal ultradźwiękowych, które w odpowiedni sposób dostarczają włosom odpowiednie ilości mgiełki złożonej z cząsteczek wody, ozonu oraz substancji leczniczych. Głęboko i w rewelacyjnie krótkim czasie Life Booster jest w stanie odbudować zniszczone włosy. Posiadanie Life Boostera w salonie fryzjerskim jest gwarancją nie tylko dużej liczby zadowolonych klientów. Salon, który ma w swojej ofercie zabiegi wykonywane za pomocą tak nowoczesnego urządzenia jakim jest Life Booster, zalicza się do grona tych, które gwarantują swoim klientom maksymalną satysfakcję i zadowolenie oraz mają odpowiednio ugruntowaną pozycję na rynku.

Reasumując – problemy z włosami ma naprawdę wiele osób. Suche, pozbawione blasku i łamliwe spędzają sen z powiek wielu z nas. Dzięki urządzeniom do terapii ozonowej można im pomóc. W szybki i mało skomplikowany sposób można przywrócić im odpowiedni poziom nawilżenia i witalności.

 

Jeden komentarz w “Terapia ozonowa czyli niewiarygodna odbudowa włosów

  1. Niestety nie wiele ma to z terapią ozonem dlaczego ?.

    1. Ozon jest gazem nie trwałym szybko rozpadającym się z powrotem do tlenu przy wyższych temperaturach powietrza czy wody (a tu mamy z takimi doczynienia) więc tak na prawdę tego ozonu nie ma.
    2. Ozon jest gazem lub roztworem wodny który ma specyficzny zapach i na pewno byłby wyczuwalny bardziej niż zapach odżywek czy masek, pomijając reakcję ozonu z powietrzem atmosferycznym i wytrącanie tlenów azotu.

    Jako Prezes jedynej firmy w Europie Środkowo Wschodniej produkującej systemy ozonowania mówię, że to nie ma nic wspólnego z procesem ozonowania. A jeśli się mylę to zapraszam do nas na testy z wykorzystaniem czujników ozonu 🙂

     

Dodaj komentarz

three × 3 =